Шафа-купе

Не кожен має окреме приміщення, яке можна облаштувати під гардероб. У такій ситуації альтернативою є вбудована шафа, бажано, виконана на замовлення. Потрібно пам'ятати, що глибина повинна становити не менше 55-60 см.до цих розмірів потрібно додати товщину напрямних, по яких рухаються двері (або товщину орних дверей).

Значення має також висота. На верхніх полицях можна розмістити всі речі, які використовуються сезонно, і речі великих габаритів. Нижче має бути місце для полиць і штанги, на якій буде висіти одяг. У самому низу має бути місце для взуття, мінімальна висота 20 см. 

 Основним параметром, на який слід звернути увагу в разі шафи, буде глибина ніші. Стандарт 60 см, що дозволить вільно розмістити весь одяг. Якщо глибина менше, то рішенням може бути застосування стійок перпендикулярних до спинки шафи, але тоді використання простору є менш ефективним і зручним. Менша глибина підходить ідеально на полиці. Слід також взяти до уваги той факт, що іноді розташування відсіку виключає застосування дверей, які відкриваються через відсутність місця, тоді застосовуються розсувні двері.

Якщо говорити про матеріали, що використовуються на фасади, варто знати хоча б основні характеристики і властивості кожного з них. Найбільш економічним будуть ламіновані плити, декори якої сьогодні можуть задовольнити найвимогливіші смаки.  Також можна розглянути шпон, тонкий шар деревини наклеюється на фасад, виходить унікальний ефект натурального дерева, покритого шаром лаку, або глянцю. Фасади з покриттям акриловим лаком, дає аналогічний візуальний ефект лаку в блиску і в кілька разів нижчою ціною. Недоліком цього матеріалу є також його сприйнятливість до подряпин.

Як і гардероб, шафа-купе вимагає продуманого оснащення. Щоб полегшити собі зняття високо підвішених сорочок, суконь або пальто, варто встановити пантограф, штангу , яку опускаємо вниз і, яка автоматично повертається на своє місце.  Знаючи всі ці нюанси, залишається тільки запросити додому дизайнера і розповісти про свої побажання.