Через те, що найважливішими та головними деталями шафи-купе є саме цей набір, основну увагу приділимо безпосередньо системі, які представлені на нашому ринку. Умовно ці системи можна розділити на дві основні групи.
Це системи з верхньою підвіскою такі як Hettich, яка являє собою систему, для якої необхідний жорсткий каркас самої шафи, де вона особливої популярності не набула, в першу чергу із-за своєї досить великої вартості.
Тому, велику кількість виготовляють на сьогодні шафи-купе, які комплектуються системами з опорою на нижній ролик.
Вся система шафи-купе, в такому випадку, складається з нижньої рейки, по якій рухається опорний ролик дверей, що несе основну масу фасаду, а верхня рейка, особливого навантаження не несе, а виконує тільки роль для фіксації дверей, тобто не дає їй випадати з конструкції. Самі двері (фасади) складається з: - наповнення, що розміщується в сталевій або алюмінієвій рамі.
Найбільш популярний і недорогий матеріал, який використовується сьогодні це ДСП, ДВП або МДФ. Найчастіше при виготовленні якісних шаф-купе використовується ДСП швейцарської групи Swiss Krono Group.
Її основні плюси – висока якість матеріалу і екологічна безпека.
Крім того, застосовуються скло, дзеркала, у тому числі спеціально оброблені, та вкриті різним тонуванням, зроблені «під срібло, бронзу, сатин або ж графіт. Обов’язково покриваються спеціальною плівкою, яка не дає розлітатися осколкам при пошкодженні скла.
Варіантів обробки дверей сьогодні безліч, і вони здатні підлаштуватися під будь-який інтер’єр. З екзотичних варіантів лицьовій частині шафи-купе варто відзначити натуральні панелі із ротангу, і двері з люм - панелями, також виготовлені з натурального волокна «ратангу», але мають більш яскраві кольори та специфічний малюнок плетіння. - двері можуть бути із ручками, або ж двері відкриваються за допомогою обрамлення тобто рамки фасаду. - верхній і нижній горизонт дверей – має обрамлення відповідної її частини, та несе виключно естетичну функцію. Але двері можуть мати комбіновану обробку різних вставок матеріалу. В такому випадку використовують роздільні планки, які вписуються в загальний дизайн шафи-купе.
Сьогодні існує безліч виробників, як вітчизняних, так і закордонних, систем шаф-купе. Підприємства (фабрики), що виготовляють вже готовий продукт, а саме самі шафи-купе, використовують у виробництві завдяки оптовій закупці профілів, складників та аксесуарів.
У першу чергу варто відзначити профілі «Командор» (Komandor), виготовлені канадською фірмою, і придбали заслужену популярність у всьому світі завдяки високій якості виготовлення і надійності застосовуваних матеріалів.
Використання таких складників цієї компанії така популярна, що назва «Шафи-купе Командор» стало прозивним, хоча при виготовленні такої шафи цілком могли застосовуватися лише профілі цієї фірми, а сам корпус може виготовлятися іншим виробником. Досить сказати, що їх ролики та направляючі розраховані на два мільйони циклів відкривання та закривання дверей (для прикладу, в середньому, в побуті, таких циклів відбувається не більше 230 - 250 тис. в рік), а технологія їх виготовлення настільки відточена і доведена до досконалості, що приведенні двері в рух не потребує практично жодних зусиль.
Основними системами Командор є наступні: - Standart. Це самий низько бюджетний варіант. Відразу варто повторитися, всі компоненти цієї фірми дуже високої якості. Ця система характеризується роликовою системою чудової якості та сталевим (має чотири рівний захист від корозії) профілем. - Lux – відрізняється від системи Standart тільки формою профілю, який більш зручний і естетично привабливий. - Agat. Тут профіль виготовлений з алюмінію, а ролики приховані усередині нього. Горизонтальний і вертикальний профіль з’єднані між собою за допомогою додаткового кріплення, надаючи всій конструкції ще більшу жорсткість.
- Система Лазурит – це продукт Люкс-класу. Має приховані ролики, оригінальні ручки.
- Art-Deko. Основні характеристики цієї системи зрозумілі вже з назви. Це профілі класу Супер-Люкс.
Вони виконані в особливому дизайнерському рішенні та є, поряд з висококласним матеріалом і якістю виготовлення, більш вишуканими та елегантними. Профіль цього класу має більш широку лицьову частину, яка ще більше підкреслює красу всіх дверей.
Кілька порад з приводу певності складників Командор.
Найпростіший спосіб визначити справжність, це спробувати відкрити двері готової шафи-купе мізинцем. У тому випадку, якщо це вдасться зробити без зусиль, лише при короткому поштовху і безшумно перед вами оригінал, а у всіх інших випадках – підробка. І що б Вам не говорив продавець, не вірте.
Всі вироби цієї фірми мають обов’язкове маркування. Нижній ролик має напис Komandor з внутрішньої сторони та номер патенту US005671502, а з зовнішньої сторони штампований знак Komandor. На верхньому ролику обов’язково викарбувано напис Komandor. Сталеві профілі як і інші системи покриті захисною плівкою, яка знімається лише при монтажі дверей вже у клієнта. Всі інші елементи системи Komandor так само мають фірмове маркування.
Наведемо основні відмінності одної від іншої сталевої та алюмінієвої системи профілів.
Тонкостінна сталь не є жорсткою, основне навантаження несуть на собі двері, тоді як алюмінієві профілі жорсткі, і роблять конструкцію максимально стійкою. Відповідно алюмінієвий профіль дорожче сталевого. Крім того, при використанні алюмінієвого профілю двері можуть бути орними, мають меншу вагу, і дозволяють робити двері висотою понад 3 метри.
Порівняємо сталеві та алюмінієві системи інших виробників, які теж заслуговують на увагу виробників, використовуючи у порівнянні з системою Командор.
Сталеві системи.
Найбільш схожими за якістю та декодуванню на системи Standart і Lux є системи Stanley, ADS і Ramtrack. Всіх їх ріднить з Komandor загальний виробник сталі, використовуваної при виготовленні складників. Найбільш відомим з них вважається Stanley. Ця система має досить якісну систему ковзання, потрійний верхній ролик, який, однак, при всіх своїх плюсах: має жорстку фіксацію дверей і дуже тиху роботу, має і такий мінус як велике зусилля, необхідне для приведення дверей в рух.
Система Ramtrack. Сталь для профілів цієї системи виготовляється там же, де і для Komandor і Stanley, що говорить про високу якість виготовлення. А недоліком цієї системи є більш низька якість виготовлення ролика, що призводить до погіршення руху дверей. Є системою, яку найчастіше намагаються видати за Komandor.
Недавно з’явилися на нашому ринку, і тому ще не дуже широко поширена, система «ADS», що є, однак, досить конкурентоспроможними, і за рівнем якості не поступаються системі Stanley.
Алюмінієві системи.
RaumPlus. Дуже високоякісна система, близька до системи Лазурит від Командора або ж до виробника ADS. Останнім часом на ринку з’явилися українські виробники алюмінієвих роликових систем, такі як ARISTO, ASTIN, ADS, Bi-family та інші. Їх продукція орієнтована на шафи-купе економ класу, і для цієї цінової категорії якість компонентів досить висока. Звичайно, тієї легкості ковзання і такої надійності, як у відомих світових брендів у них немає, але і ціна на готову шафу у фабрик стає значно нижчою. Та й побоюватися того, що Ваша шафа-купе прослужить нетривалий час не варто, все-таки вони пропонують досить якісну продукцію.
При виборі шафи купе важливу роль грає ціна. Вона складається, насамперед, від системи ковзання, яку використовують виробники, від матеріалу й оздоблення дверей, корпусу, полиць і перегородок. На формування вартості впливає розмір шафи-купе, його тип (звичайний або кутовий, вбудований або корпусний), від якості аксесуарів, від якості і кількості внутрішніх елементів готової шафи, будь то спеціальні пристосування для взуття, або перегородки, і використовується для їх виготовлення матеріал (ДСП або сітчасті елементи).
Все це і створює ціну на шафу-купе. А яку вибрати – вирішувати Вам.