Догляд за шафою купе та меблями!
Експлуатація та догляд за шафами купе та меблями
Обов'язок це не допускати дуже різке відкривання та закривання фасадів шафи. Гарячі предмети ставити з ізоляційною прокладкою. Не використовувати гострі та колючі предмети до меблів. І вчасно виконувати чистку розсувних механізмів. Також застосовувати тільки ті засоби які спеціалізуються по меблевій тематиці та суворо за призначенням. Завжди потрібно використовувати при чищенні шафи купе та інших меблів м'які тканини. На жаль завжди, будь-які меблі, а також шафи купе вимагають та вимагатимуть правильної експлуатації та час від часу потребують чищення. Хороше поводження – це і буде перший крок для догляду за меблями.
При виготовленні на фабриках меблі, як правило, застосовують матеріали фурнітури з антикорозійним покриттям. Але деякі із них матеріали мають підвищену чутливість до прямих сонячних променів. Якщо Ви думаєте встановити меблі у місцях, де на них будуть падати прямі промені сонця, то перед покупкою варто про це подумати й уточнити всі моменти у виробника меблів.
Шафи купе - сильна вологість і нагрівання
Для шаф купе та інших меблів температура повинна бути не більша чим 45° С та не нижче 5° С і щоб вологість повітря у квартирі 55 - 75 %. Тому що сильна вологість може призвести до деформації плити, особливо якщо розглянути вироби із натурального дерева, дуже низька волога, навпаки, утворює тріщини. Якщо попадуть абразивні засоби на поверхню шафи купе тоді можна пошкодити покриття, що призведе до заміни панелі. Розташовані поблизу шафи купе обігрівачі та інші нагрівальні елементи при сильному нагріванні також можуть призвести до деформації та подальшої заміни.
Також не можна на поверхню меблів ставити гарячі кружки та інші предмети без теплозахисної прокладки. Використовувані у виробництві шафи купе матеріали ДСП і МДФ чутливі до сильного впливу вологи, протирати їх слід добре віджатою мікрофіброю тканиною. Не варто сильно навантажувати полиці шафи, стійки для одягу та інші елементи. Від великого тиску не виключений злам деталі, все повинно бути в міру.
Догляд за направляючим профілем шафи купе
Догляд за шафою купе має невіднятну частину підтримки її працездатності й зовнішнього вигляду. Час від часу необхідно виконувати прибирання за допомогою порохотягу направляючого профілю і протирати коліщатка, які відіграють основну роль у плавності ходу дверей шафи купе. Нижній профіль шафи купе вимагає особливої уваги, через те, що він розташований в самому низу. Тут найбільше забивається пил і якщо не доглядати за ним, то незабаром коліщатка дверей вийдуть з ладу. Усі висувні механізми необхідно очищати від пилу і при необхідності змащувати. Чим уважніше Ви будете ставитися до своїх меблів, тим вони й відплатять. Пам'ятайте, деякі механізми та розсувні системи досить дорогі та недбале поводження із ними можуть відняти частину незапланованого сімейного бюджету.
Догляд за меблями та шафами купе - Чистка поверхні меблів
Плями, які утворилися на меблях, можна видалити за допомогою слабо розведеного мильного розчину, та наносити губкою круговими обертами. Після чого мильний розчин видаляється вологою тканиною та протирається насухо. Дзеркала, встановлені у фасадах шафи купе та інших меблях, не можна промивати засобами по догляду за вікнами та склом. В цьому випадку не виключено помутніння та розводи скла.
Для таких цілей використовують засоби, які призначені для дзеркал, або розчин нашатирю – 1 мл / 1л теплої води.
Дотримання всіх цих нескладних правил допоможе вашій шафі купе
зберегти всі рухомі механізми в робочому стані на довгі роки
і буде тішити своїм первозданним зовнішнім виглядом.