Вибираємо стілець для школяра?



    Кожен учень проводить в сидячому положенні, принаймні, кілька годин протягом дня. Спочатку на уроках у школі, потім на додаткових заняттях, пізніше будинку роблячи уроки. Тривале сидіння є значним навантаженням для спини, потрібно піклуватися про здоров'я дитини та вибрати стілець, який має декілька дуже важливих особливостей.

   Ми часто чуємо, що стілець для дитини повинен бути, насамперед, ергономічним. Майже кожен виробник, вказує на ергономічність свого продукту, тому обов'язково треба знати правила, що дозволяють зробити висновок, чи це правда. Ергономіка  - це галузь, завданням якої є налаштування використовуваних людиною предметів для його фізичних і психічних якостей. У разі стільців в першу чергу мова йде про розміри, адаптованих до зростання і ваги дитини.

   Вибираючи стілець для школяра, що йде в перший клас, ми повинні зосередитися на пропозиціях, призначених для дітей. Такі стільці трохи менші, легші і простіші у  відрегулюванні, ніж моделі для підлітків та дорослих. Найчастіше максимальна вага користувача може становити 45 кг. Висота сидіння повинна регулюватися і складати від 40 до 55 см, а спинка знаходитися на висоті від 35 до 40 см.

   Ідеально, якщо крісло оснащене зручними підлокітниками, завдяки чому руки дитини не звисають, але і можуть вільно лежати. Цікавою альтернативою для стільців типово офісного характеру, будуть моделі з дитячими дизайном, наприклад з зображеннями героїв мультфільмів, а також зі спинками, що нагадують за формою голови забавних звіряток.

   Момент зміни стільця залежить від темпів росту дитини. Однак, як правило, після завершення 12-13 років Вам буде потрібна заміна сидіння моделі для підлітка.

   Вигин спинки стільця, призначеного для дитини, яка навчається, повинна бути добре пристосована до природної кривини її хребта. Повинна підтримувати їх у ділянках грудної та поперекової області. Ви не можете забути про регулювання висоти і кута спинки.

   Оптимальна глибина сидіння визначає довжину стегна дитини. Якщо мова йде про висоту сидіння, ноги при положенні сидячої  дитини повинні опиратися об підлогу. Ноги повинні бути зігнуті під прямим кутом. Важливим фактором є також ширина сидіння. По боках дитини має бути кілька сантиметрів. Розміри це ще не все. Також має значення твердість стільця. Якщо буде занадто м'який, дитині буде сидіти не зручно.

   Якщо наша дитина використовує великий стіл, варто вибрати стілець на коліщатках, який дозволить переміщатися. Ідеально підібраний стілець для школяра повинен підтримувати м'язи, щоб розвантажити хребет і забезпечити оптимальне положення тіла. Головне, щоб при покупці не керуватися тільки зовнішнім виглядом виробу.

    Естетика стільця для дитини є дуже важливою, обрана модель повинна в першу чергу відповідати всім принципам ергономіки. Тільки в такому випадку, ми подбаємо про збереження правильної постави учня, що сидить годинами над уроками, а потім перед екраном комп'ютера.