Чудовою особливістю всіх шаф-купе є розсувні двері.
Завдяки їм шафа можна встановлювати в самому вузькому приміщенні, адже місця для відкривання дверцят зовсім не вимагається, як для розпашних дверей.
Що ж це за дверцята, які не потребують петлях для установки, за рахунок чого вони рухаються і з чого виготовлені?
Спробуємо розібратися.
Як шафи-купе класифікуються на вбудовані та корпусні, так системи дверей-купе класифікується на економ і елітні залежно від матеріалу, з якого виготовлені.
Все досить просто:
сталева система - це клас економ,
алюмінієва - клас елітні або люкс.
Крім шаф, дверей-купе використовують в якості міжкімнатних дверей, а також в якості розсувних перегородок в межах одного приміщення.
Система розсувних дверей являє собою комплект із профілів, що обрамляють і утримують наповнення дверей; верхнього і нижнього направляючих рейок; роликів, які дозволяють пересуватися дверям. В сталевій системі класу економ матеріалом, із якого вона виготовлена, виступає нержавіюча сталь. Вона достатньо надійна, міцна, довговічна, а головне, недорога.
При всіх своїх достоїнствах сталева система не може похвалитися високою жорсткістю. Тому двері, укладені в сталевий профіль не повинні бути великої площі. Інакше наповнення дверей буде вібрувати і згинатися, тобто «гуляти» в сталевій системі.
В алюмінієвій системі класу люкс профілі і рейки виготовлені з пресованого алюмінію. Не дивлячись на те, що сам по собі цей метал м'який, алюмінієва система настільки жорстка, що дозволяє встановлювати двері висотою до 5 метрів.
У системах-купе економ класу ролики, завдяки яким рухаються двері, пластикові. Зазвичай ролики оснащені зачепами, не дозволяють їм зіскакувати з напрямних рейок. На жаль, з-за вибиття скла, ролики сталевих систем видно всередині і зовні шафи зі скляними дверцятами.
У системах люкс застосовуються ролики на шарикопідшипниках. Вони забезпечують розбіг і м'якість ходу двері, звані ефектом вітрила. На відміну від сталевих систем, ролики алюмінієвих дверей не мають зачепів і можуть зісковзувати з направляючих, але легко стають на місце. Зате такі ролики не видно ні зовні, ні з вивороту, що дає можливість встановлювати в якості наповнювача скло, так необхідне книжкових шаф купе. Мала висота нижньої направляючої дозволяє використовувати алюмінієві системи для міжкімнатних дверей-купе.
Наповнення фасадів шафи купе!
Наповнювачем дверей-купе економ може бути ДСП товщиною 10 мм; дзеркало товщиною 4 мм. В якості наповнювача системи дверей-купе еліт можуть виступати дзеркало і акрил, ротанг та шкірзамінник, ламінована і шпонована ДСП, скло фарбоване, з фотодруком або з піскоструминним малюнком. Або ж складна і дорога комбінація декількох з цих складових.
Як сталеві, так і алюмінієві системи можуть мати різні кольори профілю, оскільки його можна фарбувати. Чудовим ущільнювачем виступає ворсовий шлегель, оберігає деталі шафи-купе від ударів дверей при закриванні, а вміст шафи від пилу. Він прокладається по обох вертикальних профілів кожної двері, що в свою чергу дозволяє власникам шаф-купе не замислюватися над тим, які двері з ліва, а які з права.
Визнаним лідером виробництва сталевих систем вважається фірма «Коmandor», алюмінієвих - «Raumplus». Все більшу популярність серед виробників алюмінієвих систем набувають такі фірми, так «Aristo» і «Modus».
Зберігаючи вигляд, якість і експлуатаційні характеристики класу люкс за ціною вони наближаються до класу економ. Виходячи з наведених порівняльних характеристик обох систем дверей-купе, кожен потенційний покупець зможе зробити вибір на користь економ або люкс. І оформити виготовлення шаф купе на замовлення обґрунтовано.