Сучасні шафи-купе, гідні того, щоб згадати, як же ми раніше без них жили. Чому в радянський час у наших тісних квартирах не було кутових шаф для одягу, чому кооперативи не стали виробляти цю чудову меблі ще у вісімдесятих? Сьогодні шафи-купе, натяжні стелі, кондиціонери – це само собою зрозумілі атрибути сучасного побуту, але ж так було далеко не завжди.
Історія шаф-купе йде корінням в дуже далеке минуле, а ім’я першого майстра, який здогадався використовувати розсувні двері, ми вже ніколи не дізнаємося. Іноді згадують самого Наполеона Бонапарта – саме він зажадав, щоб місце, де зберігається солдатська амуніція, було закрито шторою. А адже від штори до дверей – один крок. На розум приходить і традиційне житло японців, де ширми і розсувні двері – цілком буденне явище. Однак, розвиток ця ідея отримала в США.
Саме тут вже протягом багатьох років шафи купе є важливою деталлю інтер’єру будь-якого будинку. Американці з властивою їм практичністю замінили розсувну ширму більш технологічними стулками з коліщатками, і з середини ХХ століття шафи-купе почали свій переможний хід по всьому світу. У Україні такі шафи почали завозити на початку останнього десятиліття. Ідея виявилася дуже затребуваною, і незабаром просту нішу в стіні з розсувними дверцятами замінили повноцінні вбудовані шафи купе для одягу.
Проте, якою б простою не була конструкція, лише меблева фабрика може забезпечити якісне виробництво шаф-купе на замовлення. Особливо, якщо шафа має досить великі розміри. Поступово такі шафи стали сховищем не тільки одягу, але і для посуду, книг і побутової техніки. Шафа-купе легко вмонтувати в кут практично будь-якої кімнати, що робить його дуже функціональним.
В історії відомі випадки застосування подібних шаф і на кухні, де одним рухом руки відкривається доступ до всіх полків. Вже не потрібно стояти на колінах, марно намагаючись зазирнути в темні куточки нижніх шафок, не треба плескати численними дверцятами.
Сьогодні не дивно і те, що в подібних конструкціях кілька десятків років тому молоді сім’ї влаштували додаткове спальне місце. До речі, ще один цікавий факт – механізм, який забезпечував безшумне і надійне відкривання дверей, був створений фірмою «Stanley», хоча сьогодні це ім’я вже не асоціюється з шафою.