Шафа - купе – найбільш сучасний вид багатофункціональних систем зберігання, до того ж, це дуже практичний і зручний предмет меблів.
Головна особливість шафи-купе – розсувні або складні двері. Перевага таких дверей полягає в тому, що вони не вимагають, як орні, вільного простору для відкриття і тому економлять місце в кімнаті.
Купивши шафу-купе, ви зможете візуально розширити простір своїх будинків і квартир за рахунок мінімізації площі, зайнятої меблями, адже, наприклад, вбудована шафа з розсувними дверима поміститься в будь-якій вільній ніші. А якщо дозволяє місце, можна влаштувати в спальні цілу гардеробну кімнату, де за розсувними міжкімнатними дверима «сховаються» всі ваші речі.
Шафи-купе доречні в передпокої і вітальні, спальні та дитячої. Залежно від призначення вони можуть бути різними: низькими або високими, під стелю, вузькими і широкими, глибокими і не дуже, не мати задніх або бічних стінок. У будь-якому випадку, перш ніж відправитися купувати шафу, треба спочатку обмірити той простір в будинку, де його передбачається встановити, так як розміри «купе» підганяються під конкретне приміщення. Практично всі виробники комплектуючих дають гарантію на свої вироби: від 1 року до 5 років.
Термін служби цього виду меблів залежить не тільки від використаних матеріалів, але і від якості систем ковзання дверей. Система ковзання – це сукупність металевих профілів і роликового механізму. Серед профілів переважають сталеві і алюмінієві, останні дорожче, але при цьому тільки алюмінієвий профіль буває закритим з обох сторін, приховуючи роликовий механізм.
Роликовий механізм може встановлюватися і на верхніх, і нижніх рейках (т.зв. треках). Системи, що використовують в якості опорних верхні треки, дорожче, але зручніше, оскільки можна обійтися без нижніх полозів, які перетинають пол, що зручно, наприклад, для міжкімнатних дверей та розсувних перегородок. Якісні роликові механізми містять підшипник і спеціальне покриття, що забезпечує безшумність руху і довговічність конструкції. Важливий елемент розсувних дверей – металеве обрамлення вертикальних торців, яке одночасно служить ручкою для відкривання шафи. Ці рами зазвичай зроблені із сталі або алюмінію, у дорогих моделях зустрічаються також дерев’яні рами.
Однак саме зручне в шафі-купе –це його внутрішній устрій. Модульна «стільникова» система складається з полиць, ящиків, вішалок і стійок. Легкі корзини з алюмінієвого дроту і ящики з ДСП або пластика збираються в рамні модулі, які без праці виїжджають на роликах. Ви можете самі продумати «начинку» шафи-купе і замовити її за вашим бажанням.
В якості основного матеріалу для виробництва шаф-купе найчастіше застосовуються сучасні ДСП і інші плити (МДФ, ДВП, тощо). Ці плити надійні, особливо в поєднанні з міцним облицювальним матеріалом, і недорогі. Бажано вибрати матеріал з низьким показником виділення формальдегідів, зажадавши у продавця відповідний сертифікат. Найбільш дорогі моделі шаф зроблені з цільного дерева, зазвичай воно використовується тільки для фасаду. Часто розсувні дверцята шафи-купе роблять скляними або дзеркальними.
Сучасне високоміцне скло коштує недешево, зате практично ніколи не б’ється, тому «дзеркальні» шафи ставлять в прихожих, вітальнях і спальнях, збільшуючи площу приміщення, а шафи зі скляними дверцятами – у вітальнях і кабінетах. В якості облицювальних матеріалів для виробництва шаф-купе зазвичай використовуються натуральний шпон і сучасні полімери – ламінат і меламін. При покритті поверхонь натуральною шпоною деревина нарізається тонким шаром і потім приклеюється до стандартної основи. Ламінат і меламін використовуються як штучні покриття для ДСП і інших плит.
Меламіном покривають поверхні, не розраховані на великі механічні навантаження, у той час як ламінат товщий, міцніше і довговічніше.