При проектуванні квартири одним із ключових моментів є правильна організація місць для зберігання. Важливо продумати, де висітиме верхній одяг, де розташовуватиметься нижня білизна або взуття. На допомогу нам приходять шафи, або гардеробні кімнати, великі та маленькі.
При замовленні гардеробу все має бути продумано наперед. Під нього слід відводити щонайменше 3,5 – 4 м2. Щоб одяг на вішалках не м'явся, мінімальна глибина місця для зберігання повинна бути не менше 55 см, але варто використовувати стандартні 60 см, тому що у випадку із закритим гардеробом цього достатньо, а у випадку з відкритим одяг займає більше місця.
Висота шафи повинна бути близько 150 – 180 см, тоді можна бути впевненим, що шафа в ній поміститься. Закрита вбиральня в окремій кімнаті буде практичною, якщо шафи розташувати біля більш довгих стін. Для того щоб у вбиральні була можливість вільно переодягатися, необхідно 1,5 м2 вільного простору, а її вільний вхід має бути шириною не менше 80 см. Форма шафи має велике значення.
Можна розмістити глибокі шафи вздовж двох стін та передбачити між ними вільний прохід, який має бути не менше 100 см, якщо це меблі з розсувними дверима. На шафи з дверцятами, що традиційно відкриваються, слід відвести приблизно 150 см. Завдяки цьому ви зможете без проблем користуватися меблями.
При проектуванні гардеробу пам'ятайте про гарне освітлення. У великому просторі встановіть кілька джерел світла, центральні та точкові, розміщуйте біля полиць, а також у ящиках. Світильники, закріплені на меблях, практичні. Цей тип освітлення розміщується у верхній частині шафи.
Загальне освітлення має висвітлювати весь внутрішній простір шафи-купе. Пам'ятайте про світлий, природний колір. Зручним рішенням у вбиральні стане освітлення, оснащене датчиком руху, завдяки якому світло буде вмикатися автоматично при вході в вбиральню. Зверніть увагу на тип дверей шафи. Найбільш практичними є розсувні двері. Завдяки їм ви заощаджуєте місце, а також вони елегантні та сучасні.