Рідкісна господиня зможе заперечити фразі про те, що шафи не є невід’ємною частиною нашого житла. Але з закінченням місяців і років наші шафи все більше захламляются, створюючи незручності для господарів. «Розсунути» простір можна, розумно перерозподіляючи його, і відмовляючись від старих непотрібних речей. У цьому нам допомагають різні види шаф: шафи-купе, кутові шафи, шафи-колонки та ін.

     Матеріал, з якого виготовляється цей тип меблів, може бути самим різним. Так, деякі зупиняють свій вибір на ДСП, інші – на шпоні деревини, треті – на металі. Не перелічити і кільскість стилів, в яких може бути виконана шафа. Готичні предмети меблів важкі і міцні, вони обіцяють надійність і практичність.

Шафи купе додаткові опції

     Ренесанс пропонує гармонійне поєднання утилітарності шафи і її естетичності.

     Класицизм вихваляє рівновагу частин, рівні поверхні, панування червоного дерева в обрамленні темних порід. Англійське рококо в шафах являє собою еклектичний союз французького рококо, офіційних деталей суворої англійської меблі і східного стилю. Воно робить акцент на заскленній книжковій шафі. Що ж стосується мимохіть згаданого східного напрямку в меблевому мистецтві, воно виражено кількома мотивами.

     Перший вихваляє чорну лакову шафу, щедро прикрашений золотим оздобленням. Другий пропагує парадний варіант – интарсию, тобто інкрустацію деревом, значно видатну над поверхнею меблів. Колоніальний стиль віддає перевагу надійному і добротному шафі. Пізніше він поступився голландському бароко, яке ставило логічний наголос на розкішній різьбі і вигнутих карнизах.

     Імперський лиск висловився в шафах, виконаних в стилі ампір: велич, сила, аристократизм, конструктивна виразність – ось його риси. Модерн пропонує нам вражаючу асиметрію і великий інтерес до декоративних прикрас (зокрема, скління гнутим склом) – глибокий сенс і вишуканість ліній шафи. Одні напрямки цього стилю орієнтувалися на японську меблі, інші воліли середньовічний і англо-австрійський варіанти. І, нарешті, що стосується бидермейера, він проявився у зроблених з червоного або рожевого дерева шафах лаконізмом, зручністю, міцністю і добротністю.

     Збираючись вибрати шафу-купе, прийміть до уваги те, де ви будете її розміщувати. Так, подібний вид меблів, розташований в передпокої, повинен бути оснащений антресоллю і мінімум трьома відділеннями: одна з них призначається під полки, а дві інші під одяг – зимовий і демісезонний. Додаткові секції можна використовувати для зберігання взуття та сумок. Добре, якщо у двері будуть вмонтовані дзеркала – завдяки такому рішенню простір буде виглядати просторіше і вам не потрібно буде окремо вішати дзеркало.

     Шафа-купе для спальні теж пропонує обладнання дзеркальними дверима. Можна оснастити їх консоллю для встановлення освітлення. Додаткова зручність буде становити велику кількість відділень, призначених для тапочок, білизни, довгих і коротких речей, праски та прасувальної дошки.

    Шафа для вітальні вимагає місткості – вонан повинна бути оснащена не менш ніж чотирьма відділеннями. Одне з них можна не закривати і використовувати в якості підставки під відео – або аудіо.

   Шафа-купе для дитячої також буде дуже зручною у тому разі, якщо одна з секцій буде розкрита. Її можна використовувати як маленький склад улюблених дитині іграшок. Не забудьте і про підсвічування шафи: завдяки їй приміщення буде виглядати життєрадісною, так і Ваше чадо стане сприймати її як один з ігрових елементів. Крім того, слід сказати про те, що існують пристінні шафи-купе, з’єднані в єдиний комплекс і вмонтовані в нішу.

   Вмонтовані шафи дають можливість заощадити простір, так як не займають багато площі та не видаються в приміщення. Дверцята ж подібних шаф бувають розсувними, розпашними, глухими або заскленими матовим або прозорим склом, відкидними або оснащеними гармошкою.